header image
Start arrow Co możesz zrobić
Co możesz zrobić PDF Drukuj E-mail
środa, 29 sierpnia 2007
Istnieje wiele sposobów, w jakie możesz pomóc nam zakończyć chów przemysłowy w Polsce. Przeczytaj poniższą listę i dołącz do nas, wybierając coś dla siebie!
 

Ogranicz spożycie mięsa i produktów pochodzących z chowu przemysłowego

A najlepiej w ogóle z nich zrezygnuj! To prawdopodobnie najlepsze rozwiązanie zarówno dla zwierząt, jak i Ciebie. Zastanów się nad przejściem na wegetarianizm lub weganizm.
 
 
 

Działaj

Przyjdź, napisz albo zadzwoń do nas z prośbą o pomoc oraz materiały. Skontaktuj się ze swoją lokalną grupą aktywistów i zorganizuj happening albo akcję informacyjną o sytuacji zwierząt w chowie wielkoprzemysłowym. Napisz do lokalnych mediów i zaproś je na akcję.

 


Napisz list

Możesz napisać list do lokalnych lub krajowych mediów – Ty decydujesz. Możesz przedstawić swoją opinię na temat ogólnej sytuacji zwierząt w chowie przemysłowym. Zawsze staraj się podpisywać listy – wygląda to bardziej poważnie. Możesz również napisać list do supermarketu, który sprzedaje mięso pochodzące z intensywnego chowu (czyli praktycznie każdego supermarketu). W liście tym należy skoncentrować się na opisaniu sytuacji oraz wyrażeniu własnego rozczarowania postępowaniem sklepu. Możesz podać swój e-mail lub adres domowy jeżeli chcesz, aby ktoś Ci odpisał.

Pisanie apeli do polityków to również dobry pomysł, szczególnie, jeżeli listom tym towarzyszą listy do mediów. Poproś polityków o publiczne poparcie naszej kampanii i zachęć ich do zmiany swoich kulinarnych zwyczajów oraz obowiązującego prawa.

Niezależnie, do kogo piszesz, pamiętaj o kulturalności i rzeczowości. Jeżeli znasz się co nieco na polskim prawie, możesz cytować w listach te ustępy Ustawy o ochronie zwierząt oraz innych dokumentów, które uważasz za stosowne.


Podaj dalej

Cokolwiek sobie pomyślisz – słowa mają znaczenie oraz siłę sprawczą. Porozmawiaj ze swoimi znajomymi o chowie przemysłowym, pokaż im nasze materiały czy chociażby tą stronę.

 

Zrób dotację

Pomoc finansowa jest ważna, gdyż dzięki niej mamy możliwość drukowania ulotek i innych materiałów, jak również organizowania happeningów i prowadzenia kampanii.

Fundacja Viva!

KREDYT BANK S.A.

VI O/Warszawa

53 1500 2080 1220 8000 0100 0000

z dopiskiem "chów przemysłowy"


Zostań naszym wolontariuszem

Jeżeli chcesz wspomóc nas w inny sposób, możesz wesprzeć nas w prowadzeniu naszej działalności na wiele sposobów. Skontaktuj się z nami i napisz, jak chcesz pomóc, postaramy się odpisać jak najszybciej – tylko dzięki wolontariuszom możemy działać!


Umieść na swojej stronie nasz baner
Dzięki temu więcej osób może odwiedzić naszą stronę.


Ostatnio dodane